Ads Area

SAMSUNG GALAXY S8 OPTİCAL FİNGERPRİNT SCANNER

Bataryası paylayan Galaxy Note 7'ler yüzünden tarihinin en düşük satış rakamlarından birisi ile karşı karlıya kalan Samsung kendisini yeni amiral gemisinde yer alacak özellik ile affettirmeye çalışacak. 

Şirkete yakın kaynaklara dayandırılan iddiaya göre, Güney Kore merkezli teknoloji devi, Samsung Galaxy S8'de Optical Fingerprint Scanner isimli bir özelliğe yer verecek. Söz konusu özellik sayesinde cihaz kullanıcının gözünü tarayarak açılabilecek. 

Başka bir deyişle kullanıcılar parmak izi taraması yerine bu özellik ile telefonlarının kilidini açabilecek. Note 7'de bu özelliğe yer veren şirketin normal şartlarda bu özelliğe S 8'de yer vermeyi düşünmediği ancak bu planın Note 7'lerin geri çağırılması ile değiştirildiği belirtiliyor. 
Peki Şubat ayında MWC'de (Mobile World Congress) tanıtılması beklenen Galaxy S8'in özellikleri neler? İşte sıkça dile getirilen iddialar... 

Batarya: 4000 mAh Ön kamera: 8 MP Arka kamera: 16 MP Hafıza: 64 ve 128 GB 6 GB RAM İşlemci: Exynos serisi Ekran boyutu: 5.2 inç Ekran çözünürlüğü: 4096 x 2160 (4K) Fiyat: 850 dolar ntv

Ads Area