Ads Area

MİCROSOFT SURFACE BOOK İ7'Yİ VE SURFACE STUDİO'YU TANITTI

Microsoft Surface Book i7'yi ve Surface Studio'yu Surface ailesinin yeni üyeleri olarak tanıttı. 

Windows, işletim sistemi Windows 10'un ikinci büyük güncellemesini duyurmasının ardından New York etkinliğine devam ederken yeni Surface'leri de ortaya çıkardı. 

Tasarım olarak geçen seneki modele benzeyen Surface Book i7'nin yeni serisinde geliştirilmiş bir işlemci ve daha uzun süre kullanım deneyimi sağlayan batarya bulunuyor. 

Eski modelde i5 işlemci bulunurken kullanıcılardan gelen talepler doğrultusunda i7 işlemci kullanılmış. Şarj süresi 12 saatten 16 saate çıkartılırken en büyük gelişme ise gücünde saklı. 

Yeni Surface serisinde bir öncekine kıyasla iki kat daha fazla grafik kapasite bulunuyor. Grafik tarafındaki gücü NVIDIA GeForce GTX 965 M 2GB GPU sağlıyor. Dokunmatik cihazın çözünürlüğü ise 3000 x 2000 piksel. 

Yeni Surface Book'un 256 GB'lık modelinin Amerika satış fiyatı ise 2 bin 3999 dolar. Önsiparişleri almaya başlayan Surface Book 10 Kasım'da piyasaya sürülecek. Surface Studio Microsoft'un ofis çalışmalar için ürettiği all in one bilgisayarı Surface Studio da tanıtıldı. 

28 inch ekrana sahip olan bu dev çalışma bilgisayarı Apple'ın iMac'iyle yarışabilir gibi duruyor. 4500x3000 piksellik dev ekranı 20 dereceye kadar yatırılabiliyor. Dünyanın en ince ekranına sahip all in one bilgisayarı olarak tanıtılan Surface Studio da Surface Book serisi gibi dokunmatik ekrana sahip. 

i5 ve i7 olarak iki farklı işlemciyle satılacak olan cihaz güçlü grafik özelliklere sahip gibi duruyor. Surface Book gibi ön satışta olan Studio'nun fiyatı 2 bin 999 dolardan başlıyor. Cihaz 15 Aralık'ta piyasaya sürülecek.ntv

Ads Area