Ads Area

3 AY ÜCRETSİZ VDS SUNUCU

 ihs hosting den Mevcut paketiniz veya yeni satın alacağınız VDS Sunucu ürünlerinde geçerli indirim kodunuz: 3AYBDVDS kısa süreli fırsatı kaçırmamak için ihs sitesine bakabilirsiniz
Virtual Hosting, Web sunucusunun bölümlere ayrılarak, her kısmın birbirinden bağlantısız, kiralık terminal (sunucu) gibi çalışmasına olanak sağlayan hosting türüdür. Bir alan adına birden fazla IP numarası atanabilir. 

Bu yoğun talep olan hallerde geçerlidir. Wikipedia.org, yahoo.com, google.com gibi adreslerde bu çok olur. Ama daha yaygını, birçok alan adı tek bir IP'ye atanabilir. 

Buna da "Sanal Evsahipliği" (Virtual Hosting) denir. Shared hostingden farkı, müşterisine sunucusu üzerinde çok daha fazla kontrol imkânı sağlamasıdır. 2 Tür Virtual Hosting bulunmaktadır.

1 - Virtual Private Server Hosting (VPS) 2 - Virtual Dedicated Hosting (VDS) 1- Virtual Private Server (Vps) Nedir? Vps açılım olarak ” Virtual Private Server ” cümlesinin baş harflerinden oluşmaktadır. 

Türkçedeki tam karşılığı Paylaşımlı Özel Sunucu anlamına gelmiştir. Buradaki mantık aynı sistem içerisinde ortak ram ve disk kullanımıdır. Yalnız ram ve disk i kullanan bu ortak sanal sunucu grubu birbirinden bağımsız çalışmaktadır. 

Zaten Gerçek Sunuculardan (yani dedicated) farkı da aynı donanımı birden fazla sanal sunucunun kullanabiliyor olmasıdır. 

Dedicated gibi fazla performans gerektiren hizmetleri karşılamaktansa, düşük maliyetde düşük ram kullanan web hizmetlerinde sanal sunucular kullanılır. Hem ücret olarak çok uygundur hemde talep ettiğiniz sistemi karşılayacak kadar değere sahiptir.

2- Virtual Dedicated Server (Vds) Nedir? Vds açılım olarak ” Virtual Dedicated Server ” cümlesinin baş harflerinden oluşmaktadır. Vps paketlerde donanımı kullanan işletim sistemi tektir. Yalnız VDS de ise bu durum farklıdır. 

Her kullanıcı için donanımı kullanan bir işletim sistemi vardır. Örneğin sunucuda bölünen Ram miktarı tümü ile o kullanıcıya atanır. ( Ram miktarı, kullanılmasa bile kullanıcıya atanır. ) Böylece sanal yöntemdeki ram kısıtlamalarının önüne geçilir. Kimlere hitap eder? Bu tür lüks web barındırma hizmeti genelde kurumsallaşmış şirketlere ve orta ölçekli web portallarına hitap etmektedir.(kaynak.sanalsunucular)

Ads Area