Ads Area

TURKCELL İLK 3 DAKİKADA 1 MİLYONDAN FAZLA AKTİF 4.5G KULLANICI SAYISINA ULAŞTI

Tüm Türkiye’nin heyecanla beklediği mobil dönüşüm dün gece yarısı itibarıyla başladı. 

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, dünyanın en güçlü 4.5G şebekesini Türkiye’ye kazandıran Turkcell ekibi ile saat 00:00’da 4.5G Operasyon Merkezi’nde bir araya gelerek düğmeye bastı ve Türkiye’yi 4.5G hızında mobil internet ile tanıştırdı. 

Turkcell’liler ilk dakikadan itibaren 4.5G’ye yoğun ilgi gösterirken, sadece 3 dakika içerisinde 4.5G’yi aktif hale getiren kullanıcı sayısı 1 milyonu aştı. 26 Ağustos’ta gerçekleştirilen spektrum ihalesi ile başlayan 4.5G’ye geçiş süreci dün gece yarısı itibarı ile gerçekleşti. 

Türkiye’de en fazla frekansa sahip olan Turkcell, kurduğu dünyanın en güçlü 4.5G şebekesi ile saat 00:00’dan itibaren Türkiye’nin 81 ilinde müşterilerine 4.5G mobil internet deneyimini sunmaya başladı. Turkcell’in 4.5G şebekesini aktive etmesi ile birlikte, sadece 3 dakika içerisinde bu teknolojiyi kullanan Turkcell’lilerin sayısı ise 1 milyonu aşarak rekor kırdı. 

4.5G şebekesini kurmak için bugüne kadar Türkiye’nin 81 ilinde 790 bin km yol kat eden, kimi zaman eksi 30 derecelere varan hava koşullarında ve 3200 metreye varan yüksekliklerde toplam 1 milyon saatten fazla çalışan Turkcell ekibi de, dün gece kurdukları şebekeyi hizmete açmanın mutluluğunu paylaştı. 

Turkcell’in 4.5G Operasyon Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu’nun yanı sıra, Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz ve Şebeke Teknolojileri Grup Başkanı Gediz Sezgin ile Müşteri Hizmetleri Grup Başkanı Doğuş Kuran da katıldı. Turkcell 4.5G şebekesinin aktif hale getirilmesi ile tüm Türkiye 4.5G ile tanışırken, ücretsiz olarak 4.5G’ye geçen Turkcell’liler de ikiye katlanan internet kotalarının keyfini yaşamaya başladı.

Hayatımızda Neler Değişecek? 
• Akıllı araçlarla ulaşım, herkes için daha ekonomik ve hızlı olacak. 
• Evlerdeki kombilerden alarm sistemlerine kadar tüm akıllı cihazlar kontrol edilebilecek 
• Alışveriş alışkanlıkları değişecek. 
• Mekandan bağımsız eğitim imkanları genişleyecek. 
• Lojistik sektöründe verimlilik artacak, sahadaki tüm araçlar eşzamanlı kontrol edilebilecek. 
• Şantiye, tersane, fabrika gibi büyük operasyon sahalarında kullanılan makineler uzaktan yönetilebilecek. 
• Ambulansta acil müdahale edilmesi gereken hastalara, uzman hekim evinde bile olsa yardımcı olabilecek. 
• Turkcell 4.5G ile yaygınlaşacak 4K teknolojisi sayesinde 4K kalitesiyle, kesintisiz seyir keyfi kişiselleşecek.
Tags

Ads Area