Header Ads

İPHONE 6S VE İPHONE 6S PLUS TEKNİK ÖZELLİKLER

Yenilenen özellikleriyle iPhone 6S ve iPhone 6S Plus tanıtıldı. Telefonlarla birlikte Apple yazılımı olan iOS 9 ‘un final sürümü ve yeni bir Apple TV de duyuruldu. 

Öte yandan iPhone 6S, Apple’in resmi sitesinde “Her zamankinden daha güçlü” sloganıyla yer aldı. Daha dayanıklı 7000 serisi metal kasa kullanıldığı görülen telefonun tasarımı, iPhone 6′dan çok da farklı değil. 

Apple’a yakın teknoloji blogları, asıl değişimin önümüzdeki yıl piyasaya sürülmesi planlanan iPhone 7′de yaşanacağını belirtiyor. 

iPHONE 6S'İN ÖZELLİKLERİ  
Yeni iPhone 6S'te 12 MP'lik iSight kamera yer alıyor. Bu kamera ile 4K çekim yapmak artık mümkün. Ön tarafta da 5 megapiksel çözünürlüklü FaceTime HD kamera bulunuyor Apple iPhone’da yeni A9 işlemciye yer veriyor. 

Üçüncü nesil 64-bit işlemci yeni bir transistör mimarisine sahip, A8’den de yüzde 70 daha hızlı. iPhone 6S ve iPhone 6S Plus’ta 3D Touch yer alıyor. 3D Touch ile birlikte Peek ve Pop olarak adlandırılan yeni ekran hareketleri geliyor. 3D Touch fotoğraf, e-posta iletisi, mesaj ve diğer içeriklerin ekranda ön plana çıkmasını, etrafındakilerin ise bulanıklaşmasını sağlıyor. 

Hafifçe bastırarak başka bir seçeneği, daha fazla bastırarak başka bir seçeneği ortaya çıkarmak mümkün oluyor. iPhone 6S ve 6S Plus’ın da 16 GB, 64 GB ve 128 GB’lık depolama alanı seçenekleri bulunacak. iPhone 6S ve 6S Plus için ABD ve başta gelen bazı ülkeler için ön siparişler 12 Eylülde başlayacak. Telefon 25 Eylülde bu ülkelerde satışa sunulacak 

Diğer bazı özellikler: 
- 2. jenerasyon Touch ID parmak izi okuyucu sensör - Entegre edilmiş M9 hareket algılayıcı sensör - Ana kamerada daha hızlı otofokus süresi - 4K video çekim imkanı - Önde 5megapixel FaceTime kamera - Düşük ışık koşullarında daha parlak renklere sahip fotoğraflar çekebilme - iOS 9 işletim sistemi - 300MBps'e kadar LTE - Kablosuz şarj desteği iPHONE 6S ve iPHONE 6S PLUS iPhone 6S ve 6S Plus’ın satış fiyatları ise çeşitli teknoloji blogları tarafından internete sızdı. 

Yurtdışında iPhone 6s (Uzay Grisi), iPhone 6s (Gümüş) ve iPhone 6s (Altın)’ın 16 GB’lık versiyonu 699 Euro’dan, 64 GB’lık versiyonu 799 Euro’dan, 128 GB’lık versiyonu da 899 Euro’dan satılacak. 

iPhone 6s Plus (Uzay Grisi), iPhone 6s Plus (Gümüş) ve iPhone 6s Plus (Altın)’ın ise 16 GB’lık versiyonu 799 Euro’dan, 64 GB’lık versiyonu 899 Euro’dan, 128 GB’lık versiyonu da 999 Euro’dan satılacak.haber7
Blogger tarafından desteklenmektedir.