Header Ads

CASTROL EDGE VE TEKNOSA’DAN SANAL DÜNYADA GERÇEK HEYECAN

Castrol ve TeknoSA, teknoloji ve performans tutkunlarına sıra dışı bir sanal sürüş deneyimi yaşatmaya hazırlanıyor. 

Dünyada kendi alanında birçok teknolojik gelişmenin simgesi olan Castrol’ün Titanium FST teknolojisi ile geliştirilmiş, bugüne kadar ürettiği en güçlü motor yağı olan Castrol EDGE için tasarladığı dünyanın ilk sanal sürüş deneyimi, teknolojinin merkezi TeknoSA mağazalarında yer alacak. 

10 ilde 11 TeknoSA mağazasında gerçekleşecek etkinlikte, üç boyutlu sanal gerçeklik cihazı kullanılarak Castrol EDGE’in güçlendirdiği bir Ford Mustang ile gerçek ve sanal dünyalar arasında geçen benzersiz bir co-drive deneyimi yaşanacak. 

Dünyanın lider ve öncü madeni yağ üreticilerinden Castrol ve Türkiye’nin lider teknoloji perakende şirketi TeknoSA, teknoloji ve performansı sevenler için Türkiye’nin farklı illerinde sanal sürüş deneyimi yaşatacak. 

Castrol’ün Titanium FST teknolojisi ile geliştirilmiş, şimdiye kadar üretilen en güçlü motor yağı olan Castrol EDGE ürününün özelliklerini kişilerin günlük yaşamıyla birleştiren dünyanın ilk sanal sürüş deneyimi, Türkiye’de TeknoSA mağazalarında tüketicilerle buluşacak. 

Yaklaşık 2 dakika boyunca gerçeklik ile sanal dünya arasındaki sınırlarını kaldıran sürüşlerde, katılımcılar Castrol EDGE’in güçlendirdiği bir Ford Mustang ile benzersiz bir Virtual Drift (Sanal Drift) co-drive heyecanını tadacaklar. Castrol EDGE’in tasarladığı “Sanal Sürüş Deneyimi”, Temmuz ayının ikinci yarısında başlayıp 27 Eylül’e kadar Türkiye çapında 10 ilde 11 TeknoSA mağazasında gerçekleşecek. 

Katılımcılar, hem dünya ile aynı zamanda farklı bir deneyimi test edecek hem de arasından seçilecek bir kişi Ekim ayında Atina’da efsane pilot Ken Block ile sürüş deneyimi yaşayacak. Ayrıca, her mağazada deneyimleyen bir kişi, toplamda 11 kişi, Iphone 6 kazanma şansını da yakalayacak. 

Castrol EDGE’ tarafından üç boyutlu bilgisayar oyunu teknolojisiyle gerçek sürüşü birleştiren özel prodüksiyonda Ford Mustang aracı kullanan Formula Drift pilotu Matt Powers, üç boyutlu sanal dünyanın hızla değişen ortamına tam olarak uyum sağlarken, gerçek dünyayı görmeden otomobil kullanmanın benzersiz olduğunu ifade etti.

 Düşen kayalar, çatlayarak yarılan pist, tüneller ve dik uçurumlar gibi pek çok heyecan verici ayrıntının yer aldığı sanal dünyadaki deneyimi diğer üç boyutlu etkinliklerden farklı kılan ise, sürücünün sabit bir konum yerine gerçek bir aracı kullanması. Aracın adeta bir oyun konsoluna dönüştüğü özel 360 deneyimi sunan video ve sanal sürüş deneyimi http://edgetitaniumtrials.castrol.com/tr/virtualdrift#trial adresinde meraklılarla buluşuyor. 

Etkinlik Takvimi ve Yerleri: 17-19 Temmuz - İstanbul – Cevahir AVM TeknoSA mağazası 24-26 Temmuz – İstanbul - Maltepe Park CarrefourSA TeknoSA mağazası 31 Temmuz-2 Ağustos – Bursa - Kent Meydan TeknoSA mağazası 7-9 Ağustos – İzmir – Forum Bornova TeknoSA mağazası 14-16 Ağustos – Denizli – Forum Çamlık TeknoSA mağazası 21-23 Ağustos – Antalya – Mark Antalya TeknoSA mağazası 28-30 Ağustos – Konya – Kulesite TeknoSA mağazası 4-6 Eylül – Kayseri – Kayseri Park TeknoSA mağazası 11-13 Eylül – Adana – Adana M1 TeknoSA mağazası 18-20 Eylül – Ankara – Cepa TeknoSA mağazası 25-27 Eylül – Samsun – Samsun Bulvar TeknoSA mağazası  

Castrol EDGE Titanium FST Hakkında Titanium FST ile güçlendirilmiş Castrol EDGE, eşsiz titanyum katkılı formülasyonu sayesinde 2 kata kadar daha güçlü yağ filmi tabakası oluşturur. Yapılan araştırmalarla da Castrol EDGE’in kritik motor parçalarına zarar verebilecek metal yüzeyler arasındaki sürtünmeyi azalttığı kanıtlanmıştır. Sonuç olarak, Titanium FST ile güçlendirilmiş Castrol EDGE motorun maksimum performans sergilemesine yardımcı olur.
Blogger tarafından desteklenmektedir.