Ads Area

TOMTOM BANDIT ILE AKSIYON KAMERASI PAZARINI SALLAYACAK

Dünyanın navigasyon devi TomTom, Amsterdam’da düzenlenen ‘What Next’ isimli etkinlikte 3 büyük yeniliğini tanıttı. TomTom, Bandit isimli aksiyon kamerası ile yeni bir segmente adım attı. 

Geniş açılı lensi ve su geçirmez özelliğiyle dikkat çeken TomTom Bandit ile çekilen görüntüler anında akıllı telefona aktarılıyor. En heyecanlı görüntülerden oluşan videoyu düzenlemek içinse telefonu sallamak yetiyor. 

Görüntüleri sosyal medyada paylaşmak ise saniyeler sürüyor. En heyecanlı görüntülerden hikaye oluşturuyor TomTom Bandit aksiyon kamerası, video düzenleme ve paylaşmayı hem hızlandırıyor hem de kolaylaştırıyor. TomTom Bandit, ilk kez kullanılan medya sunucusuyla görüntüleri anında bağlantılı akıllı telefona gönderiyor. 

Telefondaki yazılım sayesinde sallayarak çekilen en heyecanlı görüntülerden hikaye oluşturuluyor. 

TomTom Tüketici Ürünleri Yönetici Direktörü Corinne Vigreux, “Aksiyon kameralarının en büyük sorununun çekilen görüntüleri düzenlemenin uzun süre alması olduğunu biliyoruz” derken TomTom Bandit ile düzenlemeyi saatlerden dakikalara indirdiklerini söylüyor. 

Montaj ve formatlama derdi yok TomTom bunun için çok basit ama radikal bir karar aldı. Aksiyon kameralarının tamamında ilk başta çekilen görüntüleri yüksek boyutta indirmek, güçlü bilgisayarlarda bile çok zaman alıyordu. Daha sonra en önemli bölümleri alıp birleştirdikten sonra formatını belirlemek gerekiyordu. 

TomTom Bandit ile çekilen görüntü kısa sürede akıllı telefonda düzenlenip yine akıllı telefonla paylaşılıyor. Kalp atışına göre en heyecanlı görüntüyü seçiyor TomTom Bandit aksiyon kamerası sahip olduğu sensörler ve GPS sayesinde hız, yükseklik, G kuvveti ile kalp atışını ölçüyor ve otomatik heyecan verici anları kaydediyor. Çok önemli anlar da tek tuşa basılarak işaretlenebiliyor. 

 429 euro’dan satışa sunuluyor TomTom Bandit geniş açılı 16 megapiksellik bir lens ile CCD sensörü ve güçlü bir işlemciye sahip. Tamamen su geçirmez TomTom Bandit ile ekstra bir kılıfa ihtiyaç duyulmuyor. Ekstra bir batarya aksesuarı ile hem ekstra micro SD kart hem de yüksek hızlı USB 3.0 kullanılabiliyor. Mayıs ayı boyunca belirlenen ülkelerde 429 euro’dan satışa sunuluyor. 

 ROTAYI OFİSTE PLANLA, TRAFİĞE TAKILMA 
TomTom ayrıca MyDrive isimli yazılımını da tanıttı. TomTom MyDrive ile gerçek zamanlı trafik bilgileri, akıllı telefon, tablet ya da bilgisayardan planlanabiliyor. Yani akıllı telefon, tablet ve bilgisayardan rotayı planlayıp araçtaki navigasyon cihazına yönlendiriliyor. Otomobile binildiğinde rotanız hazır halde size bekliyor. MyDrive şimdilik TomTom GO 510, GO 610, GO 5100 ve GO 6100 modellerinde kullanılabiliyor. 

TOMTOM GO SERİSİ İLE HIZ KAMERALARI DA ÜCRETSİZ TomTom, yeni GO serisi navigasyon cihazlarını da tanıttı. TomTom GO 510, 610, 5100 ve 6100 modelleri artık ömür boyu trafik bilgisi ve hız kameralarını ücretsiz şekilde görüntülüyor. 

5 ve 6 inçlik yeni GO Serisi, tamamen dokunmatik ekranıyla 3 boyutlu görüntü sunuyor. TomTom Bandit özellikleri: • 1080p30, 1080p60, 720p60, 720p120 video çekim kalitesi • 2.7k30, 4k15 4K çekim özelliği • 4k30, 1080p30 hızlandırılmış çekim • 1080p x2, 720p x4, WVGA x6 ağır çekim • 16MP at 10/s fotoğraf kalitesi • Wi-Fi, Bluetooth Smart ve USB3.0 bağlantısı • Şimdilik sadece iOS işletim sistemli akıllı telefonlarda (Android versiyonu yakında)


Ads Area