Ads Area

TÜRKİYE PES 2015 TURNUVASI BAŞLIYOR

Sony PlayStation, Teknosa, PayPal ve Aral işbirliği ile 21 Mart – 10 Mayıs 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek organizasyonda, Berlin’deki Dünya Finali’nde oynamaya kadar bir dizi ödül futbolseverleri bekliyor.

 İstanbul, Ankara, İzmir ve Eskişehir’de düzenlenecek ve binlerce oyuncunun takip edeceği etkinliklerle Türkiye PES finalistini bulacak. Her ilde pek çok mekanda yapılacak etkinliklerin son ayağı olan finallere ise İstanbul ev sahipliği yapacak. 

Düzenlenen etkinlik kapsamında birinci olan katılımcı Konami’nin global olarak her yıl düzenlediği “PES Dünya Finali“ne katılma şansı kazanacak. 

Final maçı, UEFA Şampiyonlar Ligi Finali ile aynı gün, yani 6 Haziran 2015’te, final maçından önce Berlin Olimpiyat Stadyumu’nda oynanacak. Sorumlu firmalar tarafından belirlenen turnuvanın katılım şartlarını aşağıdan görebilirsiniz. 

TÜRKİYE İÇİ KURALLAR 
Turnuva kayıtları 16 Mart’tan itibaren başlayacaktır. Kayıt bilgileriwww.turkeygamefestival.com/pesligi adresi üzerinden duyurulacaktır. Bölge finalleri etkinlik sitesinde belirtilen alanlarda, belirtilen tarihlerde yapılacaktır.

İstanbul’da yapılacak Türkiye finaline 4 bölge birincisi katılacaktır. (İstanbul, Ankara, İzmir ve Eskişehir) Türkiye finaline katılacak kişilerin seyahat ve yemek masrafları Aral tarafından karşılanacaktır. İstanbul dışından gelecek finalistlerin konaklamaları Aral tarafından sağlanmayacaktır. 

Konaklamak isteyen kişilerin bu isteklerini 1 hafta öncesinden bildirmesi durumunda dönüş biletleri değiştirilecektir. Aksi durumda dönüş ile ilgili masraflar Aral tarafından karşılanmayacaktır. İstanbul’da yapılacak finallerin yeri ve zamanı www.turkeygamefestival.com/pesligiadresi üzerinden duyurulacaktır. 

YURT DIŞI İLE İLGİLİ KURALLAR 
Turnuvaya katılan kişilerin yurt dışı seyahat engeli bulunmaması gerekmektedir. Dünya finaline katılmaya hak kazanacak Türkiye finalistinin, finalin yapılacağı ülkeye gidiş-dönüş uçak biletleri, konaklama ve konaklama süresindeki yiyecek-içecek masrafları (mini bar hariç) Konami tarafından karşılanacaktır. Pasaport ve vize masrafları kişinin kendisine ait olacaktır. 

Dünya Finalleri ve Türkiye içi turnuvalar için yaş sınırlaması yoktur. Katılımcıların Dünya Finali için yapacakları seyahatte yanlarındaki refakatçi ve tercümanın masrafları karşılanmayacaktır. Final maçı giriş bileti tek kişiliktir. Dünya finalinin yer ve zamanı Konami tarafından duyurulacaktır. 

TURNUVA KURALLARI 
Her oyuncu kayıt sırasında seçtiği turnuva alanında belirtilen gün ve saatte olmak ile yükümlüdür. Alanda bulunmayan yarışmacı elenmiş olacaktır. Turnuvalar PS4 konsolda PES 2015 oyunu ile yapılacaktır. Müsabakalar 5 dakika olarak oynanacaktır. 

Oyuncular aynı takımı seçebilirler. Müsabakalarda saha, zemin, sıcaklık, hava koşulları, radar, sakatlık uygulamaları gibi tüm ayarlar turnuvayı düzenleyenler tarafından her maçta aynı olacak şekilde sağlanacak ve oyuncular tarafından kabul edilmiş sayılacaktır. 

Müsabakalar esnasında her iki oyuncunun birbirine hakaret etmesi veya fiili olarak kavga etmeleri veya birbirlerinin oyun oynamasını engelleyecek şekilde fiziki davranışlarda bulunması durumunda her ikisi de diskalifiye edilecektir. Aynı şekilde oyunculardan birinin yukardaki fiillerden birini ya da birkaçını yapması durumunda diğer oyuncu tur atlayacaktır.


Ads Area