Ads Area

QUALCOMM YENİ 4G LTE MODEMLERİYLE OTOMOTİVDE BAĞLANTI TEKNOLOJİLERİNİN GELECEĞİNİ BELİRLİYOR

Snapdragon X12 LTE ve Snapdragon X5 LTE modemler otomotiv sektörünün tüm seviyelerinde bağlantı teknolojilerini genişletmek için Snapdragon Otomotiv Çözümleri portföyüne katılıyorlar. 


Qualcomm Incorporated (NASDAQ: QCOM), iştiraki Qualcomm Technologies, Inc.’nin (QTI), otomotiv sektöründeki tüm seviyeleri destekleme amacıyla Snapdragon Otomotiv Çözümleri portföyüne Qualcomm® Snapdragon™ X12 LTE modem (9x40) ve Qualcomm® Snapdragon™ X5 LTE modemi (9x28) eklediğini duyurdu. 

 Otomobil üreticilerinin yeni nesil sistemleri gelişmiş telematik ve bağlantılı bilgi/eğlence özellikleriyle geliştirebilmelerini sağlamak için tasarlanan Snapdragon X12 LTE modem (9x40), Category 10’a (indirmede 450 Mbps’ye, yüklemede 100 Mbps’ye varan hızlar) varan hızlara yönelik daha fazla kapsama alanı desteği sunuyor. 

Snapdragon X5 LTE modem (9x28) ise otomobil üreticilerinin tüm araçlarda LTE’yi Category 4’e varan (indirmede 150 Mbps, yüklemede 50 Mbps’ye varan hızlar) indirme hızlarında sunabilmeleri için tasarlandı. Qualcomm Technologies, Inc. İş Geliştirmeden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Kanwalinder Singh, konuyla ilgili şu açıklamayı yapıyor:

 “Akıllı telefon bağlantısı, gelişmiş özelliklerin hızını belirlerken, tüketiciler de aynı deneyimi arabaları da dahil olmak üzere bağlantılı tüm araçlarda ve cihazlarda yaşamak istiyorlar. Qualcomm, halihazırda önde gelen otomobil üreticileriyle birlikte LTE bağlantılı araçların ilk neslini destekliyor. 

Şimdi ise X12’nin lider performansı ve X5’in öncü değeriyle LTE vizyonunu tüm otomobil üreticilere, araçlara, bölgelere ve modellere sunmak için adımlar atıyoruz. LTE’nin bağlantılı telematikler ve araç içi eğlence sistemleri üzerindeki etkisi dönüşümsel nitelikte. 

Bu dönüşümü geleneksel cep telefonlarından akıllı telefonlara geçişe benzetebiliriz. Tüm araçların bağlantı teknolojilerine sahip olması, otomotiv, kablosuz operatörler ve sigorta sektörlerine, müşterilerine sunabilecekleri yeni değerlerin kapılarını açıyor. 

Tüm bunların yanında, yarının arabalarının yalnızca sürücüleri bilgilendirmek ve eğlendirmekle sınırlı kalmayacağını, çevreleri ile iletişim kurarak sürüşü daha güvenli hale getireceğini söyleyebiliriz. 

Bu güvenlik seviyesi bilgi/eğlence, telematik ve bağlantıya yönelik alt sistemlerin sistem seviyesindeki entegrasyonlarıyla sağlanıyor. X12 ve X5 modemler, bir gereksinim olarak bu entegrasyonla donatılmış bulunuyor. Bu sayede söz konusu becerileri tüm araçlara sunma vizyonunu destekleyebileceğiz.”

Ads Area