Header Ads

OFFİCE VE ONEDRİVE ARTIK KNOX İLE KORUNACAK

Samsung'un mobil cihazlarında siber saldırılara karşı güvenli bir kalkan oluşturmak amacıyla geliştirdiği Knox platformu bugüne kadar pek çok Samsung cihazında yerini aldı ve platformu geliştirmek adına da ayrıca BlackBerry ile bir ortaklığa gidildi. 

Şimdi ise Microsoft ile bir ortaklık sözkonusu. Microsoft'un Samsung ile patent bedelleri konusunda yapılan görüşmelerde yazılım konusunda da bazı maddeler bulunuyor. Buna göre Samsung, yeni TouchWIZ sürümlerinde OneDrive gibi Microsoft uygulamalarını önyüklü olarak sunmaya başlamıştı. 

Galaxy S6 ve S6 Edge modellerinde bunu görmüştük. Microsoft ise ortaklık gereği Office, OneNote ve OneDrive yazılımlarını Knox platformuna entegre ediyor. Böylece Android kullanıcıları Office, OneNote ve OneDrive uygulamalarını Knox arayüzü içerisinden önyüklü olarak daha güvenli bir şekilde çalıştırabilecek. 

 Knox güvenliği sayesinde Microsoft uygulamalarına kullanıcıların daha fazla ilgi göstermesi ve bu sayede abone veritabanının artırılması planlanıyor. Böylece firmanın gelirlerine de olumlu olarak yansıyacak. 

Samsung ise kendine ait bir ofis yazılımı olmadığı için Microsoft yazılımlarını sunarak bu boşluğu doldurmak istiyor. Yeni güncellemenin ilk olarak Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modellerinde hayata geçirilmesi planlanıyor.donanımhaber

Blogger tarafından desteklenmektedir.