Ads Area

TOTAL OIL TÜRKİYE BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ İLE İŞBİRLİĞİ SÖZLEŞMESİ İMZALADI

Total Grubu, insan kaynakları stratejisi kapsamında Boğaziçi Üniversitesi ile işbirliği anlaşması imzaladı. 

 “Üniversitelerle Ortaklık” adı verilen bu çalışma kapsamında Total’in deneyimli çalışanları tarafından öğrencilere konferanslar verilirken, Total Grubu tarafından organize edilen seminerlere de öğrencilerin katılmalarına olanak sağlanacak. 

 Total Oil Türkiye A.Ş. ile Boğaziçi Üniversitesi arasında imzalanan işbirliği anlaşması törenine Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gülay Barbarosoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Lale Akarun, Total Oil Türkiye A.Ş. Genel Müdürü Antoine Tournand ve Total Oil Türkiye A.Ş. İK &İdari İşler Direktörü Ayşe Ürgen katıldı. 

Toplumsal politikaları ve yerel yetenekleri güçlendirmeyi amaçlayan insan kaynakları stratejileri doğrultusunda hareket eden Total Grubu, faaliyette bulunduğu ülkelerdeki üniversitelerle bu tür işbirlikleri gerçekleştiriyor. 

“Üniversitelerle Ortaklık” adı verilen bu çalışma kapsamında, konferanslar çerçevesinde yapılacak sunumlar, vaka çalışmaları ve düzenlenecek mesleki bilgilendirme toplantılarının yanı sıra öğrencilere, staj, sponsorluk, burs ve Total Grubu tarafından organize edilen seminerlere katılım olanakları da sunulabilecek. 

Konuya ilişkin konuşan Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gülay Barbarosoğlu, işbirliği ile ilgili olarak “Boğaziçi Üniversitesi dünyanın en iyi üniversiteleri arasında konumunu her yıl daha yükseklere taşırken, eğitimin yansıra yaptığı araştırmalarla sanayi işbirliği içinde topluma fayda sağlamaktadır. 

Teknoloji geliştirme ve sanayi uygulamaları doğrudan sektör işbirliği gerektiren konulardır. Total Oil gibi bir dünya devi ile yaptığımız işbirliği ile yeni çalışmalara imza atarken, Teknoloji Transfer Ofisi’miz aracılığıyla AR-GE çalışmalarımızı tüm toplumun hizmetine sunmuş olacağız.” dedi. 

 Törende konuşan Total Oil Türkiye Genel Müdürü Antoine Tournand ise şunları söyledi : “Total Grubu olarak, bir çok eğitim kuruluşu ile işbirliği yapıyoruz. Bu işbirliğinin kuruluşlarımıza karşılıklı fayda getireceğine olan inancım tamdır. 

Hali hazırda, şirketimizde Boğaziçi Üniversitesi mezunları ile çalışarak, Boğaziçi Üniversitesi'nin üstün eğitim seviyesinden faydalanmaktayız.“

Ads Area