Ads Area

CASPER NİRVANA C700 İLE GELİYOR

Önümüzdeki hafta raflarda yerini alacak modelin iç dizaynında gümüş grisi hakim, dış tasarımda da dinamik, hareketli çapraz doku dikkat çekiyor. 

Ana materyal, sağlamlık ve güzelliği bir arada sunan alüminyum, anodikoxidasyonişlemiyle daha da sağlam, pürüzsüz ve çizilmeye karşı dayanıklı hale getirilmiş. 

 Yeni çıkan 5.Nesil güçlü işlemcisi ve GeForce® 840M ekran kartı ile Nirvana C700,dizüstünde çıtayı yükseltecek. Bilgisayar yükselişe geçti, Casper hız kesmedi Gartner verileri 2014 dördüncü çeyreğinin bilgisayar sektöründe verimli geçtiğini gösteriyor. 

Dünya genelinde yaklaşık 83 milyon ürün piyasaya sunulurken, bu rakam 2013 aynı dönemiyle kıyaslandığında %1’lik bir büyümeye karşılık geliyor. Türkiye’nin de içinde bulunduğu EMEA bölgesindeyse yaklaşık 27 milyon cihaz satışıyla pazarda büyüme çok daha fazla; %2,8. 

Yüzdeler tek basamaklı olsa da, tablet satışlarında görülen atak sebebiyle 2012’den bu yana küçülme eğilimindeki sektörün, yeniden yükselişe geçtiğini gösteriyor. 

Geçtiğimiz yıllarda kullanıcılar, teknolojik cihazlara ayırdıkları bütçeyi değerlendirirken, tablet ve akıllı telefonlara öncelik tanımış, mutlaka bir tane edinmek istemişti; ancak beklenti performanssa, adres hiç değişmedi. Mobil cihazlarda hızlıca tüketilir hale gelen içeriği oluşturmak için başvuru noktası performans bilgisayarları oluyor. 

2014’te akıllı telefon atılımıyla öne çıkan Casper, 20 yılı aşan deneyimiyle asıl uzmanlık alanıbilgisayar pazarında da hız kesmiyor.Türkiye geneline yaygın bayi ağı ve zincir mağazalardaki personelden toplanan geri bildirimler ve kullanıcı deneyim araştırmaları sonucunda geliştirilen Nirvana C700, 15,6” serisinde metal dizayn ve performansla öne çıkıyor. 

Metal bütünlük, kristal detaylar 2,5 cm ile sınıfında öne çıkan inceliğe sahip Casper Nirvana C700’ün dış tasarımında hareketli çapraz doku dikkat çekerken, iç dizaynda da, gümüş gri renkhakim. Hem sağlamlık, hem de esteği bir arada sunan alüminyum, anodikoxidasyon işlemiyle güçlendirilip, daha pürüzsüz ve kolay çizilmeyen bir yüzey elde edilmiş. 

Sadece görünümde parlaklık sağlamakla kalmayıp, ayrıca dokunuşta da süreklilikelde etmek içinclickpad, klavye ve güç düğmesinin çevresi, doğadaki en sert malzeme olan elmasla düzeltilmiş. 

Aynı teknik, mücevher imalatında da kullanıldığı için, bu işleme kristal kesim deniyor. Klavye ile ekran arasındaki panel, perfore metal. Dinamik nokta desenlerin ardına gizlenen hoparlörlerse2Watt. Kristal Ses Teknolojisi sayesinde tiz notalarda bile tınılar berraklığını kaybetmiyor. 

5. Nesil Performans Casper Nirvana C700’de, dünya lansmanı ocak ayında gerçekleştirilen 5. Nesil Intel® Core™ işlemciler kullanılmış. Intel’in geliştirdiği yeni inceltilmiş işlemci mimarisi ile 12 kata kadar daha hızlı performans ve 2,6 kata kadar daha uzun pil ömrünün yanında görüntülü sohbetlerin de daha akıcı ve sorunsuz olması sağlanmış. 

Nirvana C700’de Intel®Core™ I5-5200U ve Intel® Core™ I7-5500U işlemci seçenekleri sunulurken, NVIDIA®GeForce® 840M ekran kartı standart. NVIDIA®® Optimus™ teknolojisi, dizüstü bilgisayarınızı akıllı bir şekilde optimize ederek, pil ömrünü uzatıyor. İhtiyaç duymadığınız zamanlarda, grafik performans ayarlarını tek tek değiştirmenize gerek kalmadan, gereksiz güç kullanımı otomatik olarak engelleniyor. 

Windows 8.1 işletim sistemi, 16 GB bellek ve 1 TB depolama seçenekleri, raflarda göreceğimiz Casper Nirvana C700’lerde standart olacak. Her zamanki gibi, bileşenleri kendi ihtiyacına göre değiştirmek isteyen kullanıcılar, Casper bayilerinden özel siparişlerini verebilecek ve 1 hafta içinde teslim alacak. 

Sahip olduğu özellikleri ile dizüstünde performanstan vazgeçmeyen kullanıcıların ilgisine sunulan Casper Nirvana C700, tasarımıyla da yepyeni bir tarz getiriyor ve KDV dahil 1999 – 2249 TL fiyatla tüketiciyle buluşmaya hazırlanıyor. 

 Casper Nirvana C700 İşlemci Modelleri Intel® Core™ I5-5200U Intel® Core™ I7-5500U Ekran Kartı NVIDIA®GeForce® GT840 (2GB) İşletim Sistemi Windows 8.1 Bellek Kapasitesi 16 GB Ekran Boyut 15,6'' Ekran Çözünürlüğü 1366*768 

Wireless 802.11 b/g/n Bluetooth Var Webcam 1mp HD Batarya 4 cell USB(2.0) 2 USB(3.0) 2 HDMI Var VGA Var Ağırlık Kg 2290 Kart Okuyucu Var Ses Çıkışı 2*2W Mikrofon Girişi Bütünleşik 1 adet Kulaklık Girişi
Tags

Ads Area