Ads Area

LENOVO P70t TELEFONU ŞARZ EDİLMEDEN 46 GÜN KULLANILABİLECEK

Akıllı telefonlar hayatımıza girdiğinden beri en büyük sorun pil ömrü. Birçok telefonun şarjının iki gün bile gitmemesi, bizleri telefonlarımızı her gün şarj etmek durumunda bırakıyor. 

Lenovo’nun piyasaya süreceği iddia edilen yeni telefonu ise bu soruna kökten bir çözüm getiriyor. GizmoChina’nın haberine göre, Lenovo’nun yeni telefonu 46 gün şarj edilmeden kullanılabilecek. Ancak bu süre, telefonun bekleme süresi baz alınarak belirlenmiş. Yani telefonun normal kullanımda kaç gün şarja ihtiyaç duymadan kullanılabileceği bilinmiyor. 

 “P70t” adındaki telefon 46 günlük pil ömrünü 4000 mAh gücündeki batarya ile sağlayacak. Hatta Lenovo, bununla da kalmayıp telefona çeşitli güç tasarrufu özellikleri eklemiş. 

Bu özelliklerden biri ekran kilitli olduğunda, arka plandaki uygulamaların kapatılmasını sağlıyor. Siyah ve beyaz olmak üzere iki rengi satışa sunulacak olan P70t, yüzeyi suni deriden yapılmış bir arka kapağa ve 720p çözünürlüğünde 5¨ ekrana sahip olacak. 

Bunun yanında telefon; 42 mm genişliğe, 71.8 mm uzunluğa ve 8.9 mm kalınlığa sahip ve 149 gr ağırlığında. P70t; dört çekirdekli LTE işlemci, 1 GB RAM ve 8 GB dahili hafızayla birlikte gelecek. Telefon, 5 MP ön kamera ve 13 MP arka kameraya sahip. Ayrıca telefonun bataryası çıkarılabilir olacak. 

 P70t‘nin 46 günlük pil ömrüne sahip olması pek mümkün gözükmese de, piyasadaki telefonların birçoğundan çok daha fazla pil ömrü sunacağı kesin gibi görünüyor.akşam
Tags

Ads Area