Ads Area

FIS SNOWBOARD DÜNYA KUPASI BİLETLERİ BİLETİXTE SATIŞTA

Ford ana sponsorluğunda ve İş Bankası Maximum Kart, Bridgestone, Canon, Red Bull, Columbia, NTV Spor, Power FM, Dailymoiton, SPX, Oakley, Aksa Jeneratör ve Yayla Enerji Grubu co-sponsorluğunda, 20 Aralık’ta İstanbul’da düzenlenecek FIS Snowboard Dünya Kupası biletleri, www.biletix.com üzerinden satışa sunuldu. 

Türkiye Kayak Federasyonu’nun girişimleriyle ülkemize taşınan, Uluslararası Kayak Federasyonu (FIS) tarafından 20 Aralık’ta İstanbul’da düzenlenecek snowboard yarışması FIS Snowboard Dünya Kupası için biletler, www.biletix.com üzerinden satışa sunuldu. 

Bu yıl ilk kez hem erkek hem de kadın sporcuların katılımıyla Türkiye’de düzenlenecek olan, sezonun ilk Big Air yarışması için bilet fiyatları, 67 – 215 TL arasında değişiyor. 

 Ford ana sponsorluğunda ve İş Bankası Maximum Kart, Bridgestone, Canon, Red Bull, Columbia, NTV Spor, Power FM, Dailymoiton, SPX, Oakley, Aksa Jeneratör ve Yayla Enerji Grubu co-sponsorluğunda, 20 Aralık’ta, İstanbul Teknik Üniversitesi Maslak Kampüsü’nde gerçekleştirilecek yarışı, İş Bankası Maximum Kart sahipleri yüzde 40 indirim fırsatıyla izleyebilecek. İTÜ öğrencileri ise üniversite tarafından kendilerine gönderilen kod ile saha içi biletleri yüzde 50 indirimle alabilecek. 

Organizasyon için 5.000’i tribün, 15.000’i saha içi olmak üzere 20 bin bilet satılacak. Dev rampa kuruluyor Türkiye Kayak Federasyonu’nun girişimleriyle Londra, Moskova, Quebec, Barcelona ve Stockholm gibi şehirlerin ardından ilk kez İstanbul’da düzenlenecek yarışma için İTÜ Maslak Kampüsü’nde 40 metre yüksekliğinde ve 110 metre uzunluğunda dev bir rampa kurulacak. 

Bu rampa, bugüne kadarki yarışmalarda kurulan en yüksek rampa olma özelliğini de taşıyacak. Yarışma için dünyanın en iyi sporcuları İstanbul’a gelirken, organizasyon için alana 350 ton yapay kar yığılacak. 20 Aralık Cumartesi günü, 19:00 – 19:45 saatleri arasında gerçekleşecek final yarışları NTV Spor ve Eurosport’tan naklen yayınlanacak. 

Big Air kategorisinde düzenlenen yarışın en çarpıcı özelliği ise tarihte ilk defa kadınların da bu kategoride yarışması olacak. FIS Snowboard Dünya Kupası’nı Türkiye’ye getiren Türkiye Kayak Federasyonu’nun Başkanı Erol Yarar, bu önemli organizasyonun 20.000 kişi tarafından izleneceğini ve bu yıl İstanbul’da gerçekleştirilecek en önemli etkinliklerden biri olduğunu belirterek şunları söyledi: 

“Snowboard, kış sporlarının en heyecanlı ve zevkli dallarından biri ancak Türkiye’de yeterince tanınmıyor. Dünya Kupası’nı Türkiye’ye getirmekteki amacımız, Türk sporcularını ve seyircilerini snowboard heyecanı ile tanıştırarak gençlerimizi bu alana yönlendirmek. 

Bu yarışmaya farklı ülkelerden sporcular katılacak ancak ne yazık ki aralarında Türk sporcu yok. Snowboard çok zevkli, heyecanlı bir disiplin ve inanıyoruz ki, ülkemizde bu spora ilgi duyacak ve ileride Türkiye’yi benzer uluslararası organizasyonlarda başarıyla temsil edecek çok yetenekli gençlerimiz var. 

Federasyon olarak hedefimiz, bu yetenekli gençleri ülkemize ve kayak dünyasına kazandırmak. Bu yılki organizasyonun bir başlangıç olmasını ve ileride kendi sporcularımızın da yarışacağı etkinliklere ev sahipliği yapmayı diliyoruz.” 

Finalde Athena sahne alacak 19-20 Aralık’ta İstanbul Teknik Üniversitesi Maslak Kampusu’nda bulunan İTÜ Stadyumu’nda düzenlenecek FIS Snowboard Dünya Kupası çerçevesinde çeşitli konserler ve etkinlikler de gerçekleştirilecek. Final yarışlarının ardından, yeni albümleri Altüst ile büyük beğeni toplayan Athena konser için sahne alacak. Yarışlar öncesinde ise Bubituzak grubu konser verecek, Power FM DJ’lerinin performansları gün boyunca devam edecek. 

 Organizasyon kapsamında 19-20 Aralık tarihlerinde İTÜ Spor Salonu’nda düzenlenecek, Türkiye’nin ilk kış fuarı Winter Expo’da ise spordan turizme, tekstilden hızlı tüketime kış endüstrisinin temsilcileri bir araya gelecek. Winter Expo ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek. 

20 Aralık 2014 Cumartesi Günü Programı Kapı Açılış : 11:00 Yarışmalar - Eleme Serisi : 11:00-16:00 BuBituzak Konseri : 16:00-17:00 Final Training Serisi : 18:00-18:45 Final Yarışları : 19:00-20:00 Athena Konseri : 20:30

Ads Area