Ads Area

BASF RED DOT 2014 ÖDÜLÜNÜ KAZANDI

Raum Mannheim ajansı ile birlikte BASF tasarımcılarının hazırladığı "Under the Radar" Global Renk Trendi Kitabı ödüllendirildi. 

Dünyanın lider kimya şirketi BASF’nin Boya Bölümü, tasarım yetkinliğini bir kez daha kanıtladı. Raum Mannheim ajansı ile birlikte BASF tasarımcıları, "Under the Radar" Global Renk Trendi Kitabı tasarımları için "Red Dot Ödülü: İletişim Tasarımı 2014" ödülünü kazandı. 

Red Dot Ödülü, dünyanın en prestijli tasarım ödüllerinden bir tanesi ve her yıl Design Zentrum Nordrheir Westfalen tarafından veriliyor. BASF, her yıl otomotiv müşterilerine özel bir trend kitabı yayınlıyor. Bu kitap Avrupa, Asya Pasifik ve Kuzey Amerika'daki en son otomotiv renk trendlerini sunuyor. Trend kitabı ayrıca renk trendlerini belirlemek üzere, BASF tasarımcıları tarafından gözlemlenen sosyal trendleri ve gelişmeleri de anlatıyor. 

Hem bilgi sağlayarak hem de ilham vererek otomotiv üreticilerinin tasarımcılarına yönelik bir araç olarak hizmet ediyor. BASF Boya Bölümü Global Tasarım Ekibi’nden Astrid Van der Auwera, "Ödülü kazanmamızdan dolayı son derece gururluyuz. Bu ödül, BASF markasını global tasarım sektöründe daha da güçlendiriyor ve geliştirmekte olduğumuz renklerle zamanın nabzını tuttuğumuzu gösteriyor. 

Trend kitabı ile geleceğe dönük tasarım çözümleri ve yaklaşımlarının yolunu açıyoruz." dedi. Tasarımcılar, 2012 yılında da trend kitabının bir önceki sürümü için aynı ödülü kazanmıştı. Bu sene alınan Red Dot Ödülü, BASF Boya bölümünün müşteri iletişimi alanında kazandığı dördüncü tasarım ödülü oldu. Trend kitabını bu kadar olağanüstü kılan şey, renk trendlerini orijinal olarak boyanmış renk örnekleri ile görselleştiriyor olması. 

BASF Boya Bölümü Avrupa Tasarım Başkanı Mark Gutjahr, "Bu, rengin büyüsünü gerçek bir deneyime dönüştürmemizi ve müşterilerimize bir boyanın sahip olabileceği etkiyi göstermemizi sağlıyor. Trend kitabı için rengin, efektin ve yüzeyin birbirleriyle etkileşime geçme yolu önemli bir faktör." dedi. Trend kitabı ayrıca BASF'nin kültürler arası düşünme ve spesifik pazarlara yönelik boyalar sunma kabiliyetini vurguluyor. 

Van der Auwera, "Renk trendlerini sağlayan faktörler global olabilir; ancak biz onları renklere dönüştürdüğümüzde, onlara ilgili bölgelerde marka bilinirliği, piyasa geliştirme ve tüketici davranışı vermemiz gerekiyor." dedi. Bu nedenle, trend kitabı her zaman için hem global hem de bölgesel renk temalarını dikkate alıyor.

Ads Area