Ads Area

MOTOROLA DROİD TURBO TANITILDI

Kısa bir süre önce Google ile birlikte ürettikleri Nexus 6'yı tanıtan Motorola, Verizon ile birlikte düzenledikleri etkinlikte Droid Turbo'yu duyurdu. 


ÖZELLİKLERİ ÜST SEVİYEDE 
 Daha önceleri gelen sızıntılardaki gibi üst seviye özelliklere sahip olan Droid Turbo, 5.2 inç boyutunda ve 1440 x 2560 piksel çözünürlüğünde bir ekrana sahip. Bu ekran muazzam bir değer olan 565 ppi piksel derinliğine sahip. 

Qualcomm'un halihazırda kullanılan en güçlü işlemcisine yer verilen akıllı telefonda 2,7 GHz hızında çalışan Snapdragon 805 yer alıyor. 600 Mhzhızında çalışan Adreno 420 GPU'sunun bulunduğu akıllı telefonda ayrıca 3GB RAM mevcut. 

ARKA KAPAK ÖZEL KAPLAMA 
32 ve 64 GB dahili hafıza seçeneklerine yer verilen akıllı telefonda tasarım konusunda da özelleştirmeler mevcut. Kevlar malzemeden üretilen arka kapak bu kez özel bir kaplama ile tamamlanmış ve ortaya göze hoş gelen bir tasarım çıkmış. 

15 DAKİKA ŞARJ 8 SAAT KONUŞMA 
 Droid Turbo'nun öne çıkartılan özelliği olan devasa 3900 mAhbataryası, ekstra şarja ihtiyaç duymadan iki gün boyunca sorunsuz hizmet sunabilecek. Üstelik 15 dakikalık bir şarjdan sonra cihazla 8 saat boyunca konuşabilirsiniz. 

 30 EKİM'DE SATIŞTA 
Kamera tarafında da oldukça cömert davranılan telefonda 21 megapiksel çözünürlüğünde f/2.0 diyafram açıklığına sahip bir kamera tercih edilmiş.Çift LED flaş ile desteklenen bu kamera ayrıca 4K video kaydı da yapabiliyor.

Android 4.4.4 KitKat işletim sistemi kullanan akıllı telefon, 30 Ekim tarihinden itibaren kontratlı olarak satışa sunulacak. Türkiye'de ne zaman satışa çıkacağı bilinmiyor.akşam
Tags

Ads Area