Ads Area

YENİ GOOGLE PLAY STORE

Google'ın, Play Store'u yenileyeceğinden buradaki haberimizde, daha önce sizlerle paylaşmıştık. 

İşte o yenileme tamamlandı ve Android sahipleri, yeni Google Play'e geçmeye başladı. Yeni tasarımda özellikle imaj zenginliğiyle dikkat çeken yeni Play Store, görsel anlamda daha dolu bir içerik sağlıyor. 

Android kullanıcılarına daha zengin bir görsellik sağlamayı hedefleyen Google, elbette yeni arayüzle birlikte eskisine nazaran daha kolay bir kullanım da sağlıyor. Yenilenen Play Store, artık Android kullanıcılarına daha zengin bir içerik sunmakla kalmıyor, öte yandan daha verimli bir alışveriş deneyimi vadediyor. 

Özellikle Google'ın "Material Design" felsefesi ile yenilenen Play Store, böylece ister cep telefonu, ister dizüstü bilgisayar platformundan görüntüleniyor olsun, konfordan ödün vermeyecek. Hatırlayacak olursanız Google, Material Design'ı Android L ile ortaya çıkartmış ve kullanılabilirliği olumlu yönde etkilemek için farklı ekran boyutlarında da birebir tasarım biçimini sunmayı amaçladığını ortaya koymuştu. 

Bu akımın yeni Play Store'da karşımıza çıkmış olması sevindirici. Yenilenen Play Store birkaç gün içerisinde ülkemizde de dağıtıma başlayacak. Ancak o zamana kadar beklemek istemeyenler, Android Police'in bu sayfasına göz atarak .apk dosyasına ulaşabilir.hürriyet

Ads Area