Ads Area

NEC'DEN ÜST SEVİYE ULTRABOOK LAVİE GZ

NEC yeni nesil ultrabook modelini tanıttı. Herhangi bir yeni ultrabook modelinden farklı olarak hem teknoloji hem de taşınabilirlik anlamında oldukça iddialı olan LaVie GZ isimli model, 13.3-inç boyutunda iki seçenek ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. 

Habere konu olan asıl model, IGZO panel teknolojisini kullanıyor ve bu sayede bir yandan yüksek görüntü kalitesi sunarken, diğer taraftan bilgisayarın daha ince ve hafif olmasının önünü açıyor. 

Ekran çözünürlüğü 2560 x 1550 piksel olan ve Intel'in yüksek enerji verimliliğine sahip üst seviye mobil işlemci modellerinden Core i7-4510U ile donatılan ultrabook'un diğer özellikleri arasında 4GB DDR3 RAM ve 256GB SSD depolama sürücüsü gibi detaylara yer veriliyor. 

Oldukça ince bir kasaya sahip olmasına karşın bünesinde DVD yazıcı da bulunduran sistem, 802.11ac teknolojisi ile uyumlu bir ağ donanımı üzerinden yüksek hızda kablosuz bağlantı gerçekleştirebiliyor. 

Bluetooth, SD kart okuyucusu, USB 3.0 portları ve HDMI konnektörü gibi bağlantıların da olduğu sistem, tasarım olarak tamamiyle düz bir profil sergiliyor. Siyah ve beyaz gibi farklı renk seçeneklerinin olduğu ultrabook'un en dikkat çekici yanı ise ağırlığı. 

Açıklanan bilgilere göre 13.3-inç boyutundaki bu bilgisayar sadece 795 gram ağırlığında. Kıyaslamak gerekirse, üzerinde yerleşik bir klavye ve dahili DVD yazıcı gibi detayların olmadığı gibi 12.2-inç büyüklüğündeki Microsoft Surface 3 Pro tablet, 800 gram ağırlığında.

IGZO panelin mobiliteye etkisini görmek isteyenler için bu paneli kullanmayan Full HD ekranlı ve Core i5 işlemcili versiyonun ağırlığı ise 964 gram. NEC'in yeni ultrabook modeli Japonya'da 1500$ civarı bir fiyatla satılacak.(donanımhaber)
Tags

Ads Area