Ads Area

METAL KASALI SAMSUNG GALAXY ULTRA İNCE OLACAK

Yeni gelen bilgilere göre büyük ihtimalle Galaxy F (ya da Galaxy Alpha) olarak adlandırılacak olan cihaz, iPhone 6’ya rakip olacağı için 19 Eylülde düzenlenecek iPhone 6 tanıtımından önce piyasada olacak. 

Gelen bilgilere göre cihaz 13 Ağustos tarihinde tanıtılacak. Galaxy F hakkında bugün gelen bilgi ise inceliği yönünde oldu. Bugün Kore Herald tarafından, sanayi kaynaklardan aldığı bilgilere dayanarak yeni bir rapor yayınlandı. 

Rapora göre Galaxy F veya Galaxy Alpha olarak adlandırılacak olan cihaz inceliği nedeniyle “kart telefon” diye anılıyor. Cihazın 6mm incelikte metal kasaya sahip olduğu iddia ediliyor. Önceki haberlere göre ekran boyutu ise 4.7 inç olarak bildirilmişti. 

Galaxy S5’e göre daha ince çerçevelere sahip olacak Galaxy F’te 5.1-inç ekran olması bekleniyordu ancak son gelen bilgiler 4.7 inç olacağı yönünde. Quad HD çözünürlüklü Super AMOLED ekran kullanılacak cihazda ayrıca 2.5GHz dört çekirdekli Snapdragon 805 işlemci değil de Exynos 5 Octa işlemci olacağı yine bu raporda yer aldı. 

Bunların yanı sıra Galaxy F’de Adreno 420 GPU, 3GB RAM ve OIS destekli 16MP çözünürlüklü arka kamera yer alacak.haber7

Ads Area