Ads Area

XBOX ONE 5 EYLÜL'DEN İTİBAREN TÜRKÇE ARAYÜZLE SATIŞTA OLACAK

Microsoft açıklamasına göre şirket, ABD'nin Los Angeles şehrinde gerçekleştirilen E3 fuarında Xbox One'ın 29 ülkedeki çıkış tarihini ve önümüzdeki dönemde gelecek oyunlara dair detayları paylaştı. 

Geçen yıl eylül ayında 13 ülkede satışa sunulan Xbox One, 2014 yılı sonuna kadar 29 ülkede daha satılmaya başlanacak. Konsol Türkiye'de 5 Eylül'den itibaren Türkçe arayüzle piyasaya sürülecek. Açıklamada görüşlerine yer verilen, Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı İpek Baykurt, Xbox One'ın Türkiye'de satışa sunulacak olmasından büyük heyecan duyduklarını dile getirdi. 
Baykurt, şunları kaydetti: "Oyun konsolunun ötesine geçerek kapsamlı ev eğlencesinin merkezinde yer alacak bu ürünü, Türkiye'deki tüketicilerle buluşturacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Türkiye, Xbox One'ın bu yıl içinde piyasaya sürüleceği 29 ülke arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Tamamen Türkçe arayüzle piyasaya sürülecek olan Xbox One'ı, Microsoft'un ürün ve hizmetleri eşliğinde Türkiye'de tüketicilere sınırsız eğlencenin kapılarını açan bir platform halinde sunacağız." Açıklamaya göre Microsoft, E3 Fuarı'nda düzenlediği özel etkinlikte Xbox platformuna yönelik yeni oyunların müjdesini de verdi. 

Bunlar arasında Xbox'un popüler oyun serisi Halo'nun ilk 4 oyununu Xbox One ile buluşturan "Halo: The Master Chief Collection", "Sunset Overdrive", "Forza Horizon 2", "Fable Legends", "Dance Central Spotlight", "Assassin's Creed Unity", "Call of Duty: Advanced Warfare", "Evolve", "Rise of the Tomb Raider" gibi oyunlar ve "INSIDE" gibi bağımsız yapımlar da yer alıyor. Xbox One, piyasaya sürüldüğü günden bu yana kullanıcılardan gelen öneri ve yorumlar eşliğinde her ay yayınlanan güncellemelerle yeni yeteneklere kavuştu. Sadece Xbox One, oynanan oyun ve sevilen TV programı arasında geçiş yapabiliyor. 

Upload Studio ve Twitch gibi uygulamalar, oyunlardaki en güzel anları kaydederek paylaşmaya olanak sağlarken, Xbox Live Gold üyeliğiyle sunulan hizmetler ve Xbox One'a entegre Microsoft bulut servisleri eğlenceyi farklı bir boyuta taşıyor. 

Xbox One, çıktığından bugüne Xbox Live abonelerine 1,7 milyar saatten fazla oyun ve eğlence sundu. Bu, satılan konsol başına ortalama günde 5 saate karşılık geliyor. Xbox One, mevcut ve duyurulan zengin oyun çeşitliliğiyle birlikte 225'ten fazla eğlence odaklı uygulamaya da ev sahipliği yapıyor.haberturk

Ads Area