Ads Area

ADOBE YENİ İPAD UYGULAMASI VOİCE’U YAYINLADI

Adobe, mobil platformlar için geliştirdiği servislere, Adobe Voice adlı video destekli bir uygulama daha ekledi. 


 iPad için ücretsiz olarak sunulan Adobe Voice, bir video hazırlama uygulaması. 217 MB depolama alanına ihtiyaç duyan Voice, videolar ile fikir ve hikayeler anlatılmasına olanak sağlıyor. 

Bu sayede istenilen bir konu hakkında videolar oluşturulup, daha sonra Facebook, Twitter veya e-posta aracılığı ile arkadaşlarla paylaşılabiliyor. İsteyen kullanıcılar videoyu kendi web sitesine de ekleyebiliyor. 

Voice’un iddialı olduğu alanların başında kullanıcı dostu arayüzü geliyor. Adobe, daha önce bu tarz bir uygulamayı hiç kullanmamış olanların bile, Voice ile hiç zorluk çekmeden videolar oluşturabileceğini söylüyor. 

Videoya eklemek istenilen ses dosyası birkaç dokunuş ile istenen fotoğraf ve resimlere atanabiliyor. Ayrıca kendi sesinizi kaydedip, istediğiniz görsellere atamanız da mümkün. Hikaye veya fikirle ilgili görsel malzemeler de tamamlandıktan sonra, Voice videoyu ortaya çıkarmak için gereken diğer tüm işlemleri otomatik olarak tamamlıyor. 

Adobe Creative Media Solutions Ürünleri Başkan Yardımcısı Winston Hendrickson, konuyla ilgili yaptığı açıklamada Adobe Voice ile firmanın teknoloji gücünü sergilediğini ve Creative Cloud’da yer alan ürünlerden video ve sesi geniş bir kitleye sunduklarını söyledi.

Ads Area