Ads Area

WİNDOWS 8.1‘İN İLK BÜYÜK GÜNCELLEMESİ SIZDIRILDI

İnternete düşen güncelleme her ne kadar tam sürüm olmasa da, birçok geliştirmeye sahip. Bunların başında, Windows 8.1′in fare ve klavye deneyiminin iyileştirilmesi geliyor. 


En büyük yenilik ise Windows 8.1′in tüm Metro uygulamalarının üst bölümüne eklenen tepe menüsü. Bu menü, tıpkı klasik masaüstünde olduğu gibi uygulamaları kapatmanı, küçültmeni ve bir diğer açık uygulamanın yanına almanı ( iki uygulamayı yan yana çalıştırmak) sağlıyor. Windows 8.1 Güncelleme 1 Başlangıç ekranında da bazı geliştirmeler yapılmış. Canlı kutucuklara sağ tıkladığında, boyutlarını ayarlamak, Başlangıç sayfasından kaldırmak için seçenekler sunuluyor. 

Ayrıca, arama yapmak ve bilgisayarı kapatmak da çok pratik olacak; Microsoft bu iki tuşu Başlangıç ekranının sağ üstüne sabitlemiş. Bunların dışında, birçok ufak değişiklik yapılmış ve her biri Windows’ta istediğin şeyleri daha hızlı bir şekilde yapmanı amaçlıyor. Windows 8.1′in ilk dev güncellemesinin, Microsoft’un BUILD konferasından önce yayınlanacağı biliniyor. Tahmin edilen tam tarih ise 11 Mart.STUFF
Tags

Ads Area