Ads Area

MİCROSOFT SKYDRİVE ONEDRİVE’A DÖNÜŞTÜ

Microsoft, kişisel bulut depolama servisi SkyDrive’ın adını OneDrive olarak değiştirdi. OneDrive’ı kullanmaya başlayan ilk 100 bin kullanıcı, 1 yıl boyunca 100 GB depolama alanına ücretsiz sahip olacak. 


Kullanıcılar yeni OneDrive ile belge, video, fotoğraf ve diğer dosyaları saklamanın yanı sıra gelişmiş dosya paylaşım özelliklerinden de faydalanabiliyor. Güncellenen Windows Phone, iOS, Android ve Xbox uygulamaları sayesinde OneDrive servisinde depolanan dosyalara mobil platformlardan da kolayca ulaşılabiliyor. 

Microsoft tarafından gerçekleştirilen Harris Poll çalışmasına göre, bulut kullanıcılarının yüzde 66’sı cihazlarda depoladıkları içerikleri başka herhangi bir ortamda yedeklemiyorlar. Bu kullanıcıların yüzde 69’u ise depoladıkları verileri kaybetmektense cihazı kaybetmeyi tercih edeceklerini ifade ediyorlar. Kayıt olan tüm kullanıcılara 7 GB depolama alanı sunan OneDrive, istendiğinde 50, 100 ve 200 GB’lık ücretli depolama alternatifleri sunuyor. 

Arkadaşlarına OneDrive tavsiyesinde bulunan kullanıcılar, davetlerini kabul eden her kişi için 500 MB olmak üzere, 5 GB’a kadar ücretsiz ek depolama alanına sahip oluyor. Ayrıca kamera yedekleme özelliğini kullananlar 3 GB’lık ücretsiz ek depolama alanı kazanıyor. SkyDrive isminin, İngiliz yayın kuruluşu Sky’ın isim hakkı konusundaki itirazları sebebiyle değiştirildiği belirtiliyor. Microsoft, değişikliğin sebbeiyle ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.Akşam
Tags

Ads Area