Ads Area

XPG CRUISER Super Mid-Tower Kasa Duyuruldu

Markanın Exoskeleton adını verdiği bir tasarım kullanan geniş iç hacimli yeni CRUISER PC kasası, yüksek hızlı USB 3.1 Gen2 Type-C bağlantı yuvaları, mıknatıslı toz filtreleri ve XPG VENTO 120 ARGB fanlar gibi oyuncuların sevdiği pek çok ilave özellik barındırıyor 
 

Oyuncular, esporcular ve teknoloji meraklıları için hazır sistemler, bileşenler ve çevre birimleri üreten XPG, yaptığı bir açıklamayla CRUISER adını verdiği süper mid-tower boyutlarındaki yeni bilgisayar kasasını duyurdu. 


 
Kasa kullanım kolaylığı sağlayan geniş iç hacmiyle olduğu kadar şık bir görüntü oluşturan RGB aydınlatması ve cam panelleriyle de dikkat çekiyor. 
 
Cam Panelli Exoskeleton Tasarımı 
XPG’nin kasa tasarımlarına hâkim olan anlayışı vurgulayan Exoskeleton, kasanın içinde verimli bir hava akışı oluşturma ve estetik bir ARGB görünümü sunma arasındaki dengeyi sağlamayı amaçlıyor. 
 
Tam boy E-ATX anakartları rahatça barındırabilmesi için 493 x 234 x 466mm (Y x G x D) boyutlara sahip olan kasa, kullanıcılarına arzu ettikleri gibi kullanabilecekleri gibi geniş bir iç hacim veriyor. 
 
CRUISER’ın PSU için ayrılan bölümü 180mm uzunluğa kadar güç kaynaklarını rahatça barındırabiliyor ve hem modüler hem de klasik güç kaynağı modellerini destekliyor. 
 
Hem HDD hem de SSD takılmasına olanak veren kombo sürücü çekmecelerinin yerleri istenildiği takdirde değiştirilebiliyor. 7 adet yatay 2 adet de dikey PCI-E yuvası bulunan CRUISER, ön tarafa radyatör takılmaması durumunda 360mm uzunluğa kadar grafik kartlarını destekliyor.  
 
Etkileyici ARGB Fanlar 
Ön ve sol tarafı cam panellerle kaplı XPG CRUISER, kasa içinde ideal hava akışı sağlamak için 3 adet XPG VENTO 120 ARGB fan ile birlikte geliyor. 
 
45,3 CFM (kübik feet / dakika) hava akışı yaratan bu fanlar üzerlerindeki 9 adet LED sayesinde göz alıcı aydınlatma efektleri oluşturabiliyor. 
 
Önde gelen anakart üreticilerinin kendi ARGB yazılımlarıyla kontrol edilebilen fanlar yalnızca 23dBA seviyesindeki gürültü oranlarıyla da son derece sessiz çalışıyor. Kasanın cam panelleri ve VENTO fanların birleşimi ortaya şık ve etkileyici bir görünüm çıkarıyor.  
 
Kullanışlı Özellikler 
XPG CRUISER ön yüzünde yüksek hızlı USB 3.1 Gen 2 Type-C yuvası, hibrid ses portu ve kasanın RGB aydınlatmasını değiştiren bir düğme barındırıyor. 
 
Kasanın içerisini temiz tutmak için üst kısma yerleştirilen toz filtresi kasaya mıknatıslar yardımıyla tutturulmuş. Bu da filtreyi temizlemeyi kolaylaştırıyor ve kullanıcıları daha sık temizlik yapmaya teşvik ediyor. 
 
Depolama seçenekleri konusunda da son derece esnek olan kasanın sağ panelinin altına iki adet 2,5” HDD veya SSD takılabiliyor. 
 
Ön taraftaki kombo sürücü alanında ise iki adet 2,5”/3,5” HDD veya SSD için yer bulunuyor. XPG CRUISER’ın piyasaya çıkış tarihi ve fiyatı ise ileri bir tarihte duyurulacak.
Tags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Ads Area