Bu haberlerde ilginizi çekebilir

Translate

Ubisoft The Division 2 ile Epic Store’a Geliyor

Assassin’s Creed, Far Cry, Tom Clancy's Rainbow Six Siege ve Watch Dogs gibi oyunların yaratıcısı 

Ubisoft, milyonlarca oyuncunun merakla beklediği yeni oyunu The Division 2’yi Epic Games mağazasında satışa sunacak. İki oyun devinin işbirliği 2019 içerisinde yeni oyunlarla birlikte devam edecek. 


Geliştiricisi olduğu Unreal Engine oyun motoruyla sayısız oyunun hayat bulmasını sağlayan Epic Games; PC, konsol, mobil ve VR platformlarında piyasaya sürdüğü oyunlarla her yıl yüz milyonlarca oyuncuya ulaşan Ubisoft ile oyunlarını Epic Games mağazası üzerinden satışa sunma konusunda anlaştığını duyurdu. 

Anlaşma kapsamında Epic’in çevrimiçi oyun mağazasında oyunculara sunulacak ilk oyun, milyonların merakla beklediği The Division 2 olacak.  

The Division 2 Epic Games Mağazasında 

 İki dev firmanın işbirliği neticesinde oyuncular, Tom Clancy’s The Division 2 oyununun Standart, Gold ve Ultimate PC sürümlerini bugünden itibaren epicgames.com adresinden ön siparişle alabilecekler.

Oyunu ön siparişle satın alan oyuncular kısa bir süre içerisinde başlayacak Kapalı Beta’da oyunu herkesten önce görme şansına da kavuşacaklar. 

Epic Games ve Ubisoft, her iki şirketin platformlarını kullanan oyuncuların birbiriyle sosyal etkileşim kurabilmelerini ve her iki platformun birlikte çalışabilmesini sağlamak için Uplay’in ve Epic Games’in çevrimiçi hizmetlerine ait temel bileşenleri bütünleştirmek için de çalışacak. 
 Epic Games'in kurucusu ve CEO'su Tim Sweeney iki firmanın işbirliğiyle ilgili olarak, “Ubisoft’un büyük hayranları ve uzun zamandır partnerleri olarak, Ubisoft’un pek çok harika oyununu Epic Games mağazasına getirecek olmaktan heyecan duyuyoruz. 

Geliştiricilere yayıncı dostu bir mağaza, müşterilere doğrudan erişme imkânı ve %88'lik gelir payı sunarak onlara harika oyunlar üretmek için daha fazla yatırım yapma olanağı vermeyi hedefliyoruz.” dedi.  

Başka Oyunlar Sırada 

15 Mart’ta piyasaya çıkacak olan The Division 2 Ubisoft ve Epic Games arasındaki işbirliği çerçevesinde Epic Games mağazası üzerinden satışa sunulan ilk oyun olurken, 2019 içerisinde başka Ubisoft oyunları da Epic Games mağazasındaki yerini alacak. 

Ubisoft adına anlaşmayı değerlendiren Ortaklık Başkan Yardımcısı Chris Early anlaşmayla ilgili olarak şunları söyledi, “Hayranlarımıza oyunun ön siparişinden, yakında başlayacak Beta’sına ve 15 Mart’ta gerçekleşecek çıkışına kadar olan süreçte sorunsuz bir deneyim sunma konusunda Epic’e güveniyoruz. 

Epic oyun sektörünü sallamaya devam ediyor. Kurdukları üçüncü parti dijital dağıtım modeli bunun en son örneği ve Ubisoft bu modeli desteklemek istiyor.”